Про найвідоміший костел Святого Миколая в Україні

Врятувати костел.
Зроби подарунок святому Миколаю – підпиши петицію!
Про найвідоміший костел Святого Миколая в Україні
о. Павло Вишковський ОMI, настоятель парафії св. Миколая в м. Києві

Петиція про передачу костелу св. Миколая м.Київ релігійній громаді Римо-католицької церкви за лінком
https://petition.kmu.gov.ua/petitions/5649

З історії:
Коли прийшла Царська Росія, у Київсько-Житомирській дієцезії примусово було закрито або перероблено 791 (!) католицьку святиню під культові споруди інших конфесій. У Києві на понад 40 тис вірян – католиків на XIX століття залишився тільки храм св. Олександра. Люди весь час просили царську владу дозволити побудувати ще один костел. Дозвіл отримали, будівництво розпочали. Проект розробили, вибрали пропозицію молодого римо-католика Валовського. Очолив будівництво інший відомий зодчий римо-католик Городецький, який вперше використав металеві бетонні палі (згодом іх зріжуть, коли під костелом будуватимуть метро)

Храм освятили 6 грудня 1909 року. Проіснував як католицький храм 30 років.
Першого настоятеля з частиною парафіян забрали у соловецькі табори, де їх було знищено комуністами. Іншого священника НКВС вбиває на електричному стільці.

Костел перетворили на архів, згодом склад, після війни НКВД у костелі створили систему глушників для радіо, щоб перешкоджати слухати західні радіо, в тому числі і Радіо Ватикан. Перед Олімпіадою- 80 храм перетворили на зал музики, аби показати світові про «піклування».

За цей час було зруйновано і винесено понад 300 скульптур, крипти перетворили на туалет і гардеробну, змінили вигляд і входи до храму. Цінності були вивезені або ж знищені.

За 30 років назбиралася велика шафа відписок і переписок: з 1992 року парафії обіцяють передати костел, однак цього досі не зробили.

Костел св. Миколая – єдина унікальна неоготична споруда Києва, автором якої є зодчий Городецький. І цей костел зараз, як каже його настоятель – « у страшній руїні». Наразі парафія має багато обіцянок, і поки жодних дій.

6 грудня, архієпископ Мечислав Мокшицький внесе до костелу мощі Папи Йоана – Павла ІІ.
Після пожежі був заключений меморандум про передачу костелу, однак розпочалася війна, і все залишилося на місці.

Ні вівтар, ні амвон, ні статуї святих – нічого не згоріло: лише орган, котрий стояв на місці головного вівтаря
Справжнє диво – вціліла ікона Матері Божої Остробрамської з бічного вівтаря.

«Все робити з вірою!»- о. Павло Вишковський, настоятель парафії св. Миколая пропонує зробити подарунок святому Миколаю: підписати петицію про передачу костелу у користування громаді