Бог вчить нас любити Себе через людину

Любити Бога через людину. Що значить любити Бога, і що значить любити людину?
Проповідь: о. Іреней Погорельцев ОР

29 жовтня, неділя
XXХ. тижня Звичайного періоду

ЄВАНГЕЛІЄ

Мт 22,34-40
† Читання святого Євангелія від Матея

Того часу фарисеї, почувши, що Ісус закрив уста садукеям, зібралися разом, і один з них, законовчитель, запитав, випробовуючи Його: «Учителю, яка заповідь найбільша в Законі?» Він же сказав йому: «Любитимеш Господа Бога свого всім своїм серцем, і всією своєю душею, і всією своєю думкою! Це – перша і найбільша заповідь. Друга – подібна до неї: Любитимеш свого ближнього, як самого себе! На цих двох заповідях тримається весь Закон і Пророки».
Слово Господнє

Заповідь, про яку каже Ісус, теж є у Законі Мойсея, у книзі Вихід.
Це було щось надзвичайне, що знала кожна дитина: «Шма Ізраель…Слухай, Ізраїлю: Господь, Бог наш Господь єдиний ! І люби Господа, Бога твого, усім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією силою своєю!»
Це – щось велике і надзвичайне.
Що значить любити Бога, і що значить любити людину?
Хто такий Бог? Хто така людина? За що її любити? Що значить людина у порівнянні до Бога?
Як можна любити людину так як Бога?
Заповідь любові до ближнього перевищує всі інші заповіді: можна не вбивати, не красти, не чинити перелюбу, однак не любити – більше того, – не любити.
Ісус показує, наскільки є важливою заповідь любові до ближнього. Бог не захотів бути Богом далеким, а Богом з нами. Тому Він став людиною.

Ісус ставить людину разом з Богом: людина створена на образ і подобу Бога, відкуплена Божим Сином. Це є джерело людської гідності. Бог вчить нас любити Себе через людину.