Чию волю виконуєш?

Для чого я є у цьому світі? Чию волю виконуєш?
Проповідь: Микола Петро Лучок ОР, єпископ Мукачівський

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сам 3, 1-10. 19-20
Читання з Першої книги Самуїла.
Тими днями хлопчина Самуїл служив Господу під доглядом Елi. Слово Господнє було рідко того часу, видіння не були часто. І сталося одного дня, Елi поклався спати на своєму місці – очі його слабшали, й він не міг уже бачити, – а світильник Божий не був ще згашений, і Самуїл лежав у Господнім храмі там, де стояв ковчег Божий. І покликав Господь Самуїла: «Самуїле! Самуїле!» Цей відповів: «Ось я!» І побіг до Елi й каже: «Ось я! Кликав ти мене?» Той каже: «Ні, не кликав. Вертайся й лягай!» І він пішов спати. Господь же покликав знову: «Самуїле! Самуїле!» Схопився Самуїл, пішов до Елi й каже: «Ось я! Кликав ти мене?» «Не кликав я тебе, мій сину», – відповів Елi, – «вернися й лягай!» Самуїл не знав ще Господа, бо Господнє слово йому ще не було об’явлене. Знову Господь озвавсь до Самуїла, втрете; і схопивсь він, прийшов до Елi й каже: «Ось я! Кликав ти мене?» Тоді Елi зрозумів, що то Господь кликав хлопчину, тож і каже до Самуїла: «Йди спати, а коли тебе покличуть, скажеш: “Говори, Господи, бо слуга Твій слухає”». І Самуїл пішов і ліг на своєму місці. Прийшов Господь, став і закликав, як і першими разами: «Самуїле! Самуїле!» Самуїл озвався: «Говори, бо слуга Твій слухає!» Самуїл виріс, і Господь був із ним, і він не дав ані одному Його слову впасти на землю. Ввесь Ізраїль, від Дану аж до Версавії, взнав, що Самуїл був наставлений Господнім пророком. Слово Боже.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 1, 29-39
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу, вийшовши із синагоги, Ісус з Яковом та Йоаном прийшов до дому Симона й Андрія. А Симонова теща лежала в гарячці; тож Йому негайно сказали про неї. Він підійшов і, взявши за руку, підвів її – і гарячка залишила її, і вона почала прислуговувати їм. А як настав вечір, коли вже зайшло сонце, почали приносити до Нього всіх хворих і біснуватих. І позбиралося біля дверей все місто. І Він оздоровив багатьох хворих на різні недуги, і вигнав численних бісів, але бісам не дозволяв говорити, бо знали Його. А вставши вранці, ще вдосвіта, Він вийшов і попрямував у пустинне місце й там молився. І поспішили за Ним Симон і ті, хто з ним, і знайшли Його та й кажуть Йому: «Всі Тебе шукають!» А Він відповідає їм: «Ходімо в інші місця, до сусідніх сіл та міст, щоб і там Я проповідував, адже на те Я і прийшов». І Він пішов, проповідуючи в їхніх синагогах по всій Галілеї та виганяючи бісів. Слово Господнє.

Всі читання зосереджують нашу увагу на слуханні Бога
«Говори, Господи, бо слуга Твій слухає»

Шукати зустрічі з Богом, шукати зустрічі з Отцем, щоб почути: що мені робити? Для чого я є у цьому світі? Яка моя місія?

«Приходжу, Боже, виконати Твою волю!»
Це – центральне місце нашого життя!
Боже, яви мені Свою волю!
Господи, покажи, що мені чинити, і дай мені силу це виконати!

Наші зусилля потрібно вкласти у те, щоб чути, що Господь говорить до мене. Це – місце боротьби.

Найсумніше те, що ми можемо робити багато добрих речей, однак виконувати не Божу волю.
Коли виконуємо Божу волю, у нас має бути впевненість, ясність: я на це прийшов!