Де твоя гора Преображення?

Подорож мурашки

Проповідь: о. Євген Фізер, парафіяльний вікарій Мукачівської парафії св. Мартина
ІІ Неділя Великого Посту.

Євангеліє
Мт 17, 1-9
† Читання святого Євангелія від Матея
Того часу Ісус бере Петра, Якова та його брата Йоана і виводить їх самих на високу гору. І Він преобразився перед ними: обличчя Його засяяло, немов сонце, одяг же Його став білий, немов світло. І ось з’явилися їм Мойсей та Ілля, які розмовляли з Ним. Озвавшись, Петро сказав Ісусо¬ві: «Господи, добре нам тут бути; коли хочеш, зроблю тут три намети: один Тобі, один Мойсеєві та один Іл-лі». Він ще говорив, аж тут ясна хмара оповила їх, і ось з хмари пролунав го¬лос: «Це є Мій Улюблений Син, яко¬го Я вподобав. Слухайте Його!» Почувши це, учні попадали до¬лілиць і дуже злякалися. Ісус підійшов, доторкнувся до них і сказав: «Підійміться й не бійтеся». Підвівши свої очі, учні не поба¬чили нікого, крім одного Ісуса. Коли вони сходили з гори, Ісус наказав їм, говорячи: «Нікому не роз-повідайте про видіння, доки Син Людський не воскресне з мертвих».

Коли ми виходимо в гори, дивимось на ту саму місцевість інакше: бачимо цілу картину.
Спробуймо зрозуміти, чому Ісус бере апостолів на гору?

Спробуйте уявити собі мурашку, яка подорожує картиною Мікеланджело.
Цій мурашці байдуже на картину, і хто її автор. Вона чудесним способом потрапила на картину. Рухаючись нею, потрапляє на чорний колір, де їй стає дуже страшно – мурашці здається, що це. – кінець, і виходу з цієї темряви нема. Все ж таки вона робить ще кілька кроків і натрапила на жовту фарбу, де побачила, що життя триває, і не так страшно. Зелений колір подарував мурашці надію, і багато радості… Мурашка і далі подорожувала цією картиною, і не розуміла, що важливою є кожна з цих частин. Якби вона подивилася з відстані – побачила б усю картину.
Так є у нашому житті: коли зустрічаємось з проблемою, думаємо, що це – кінець. Ісус бере Апостолів на гору, щоб вони подивилися на своє життя очима Бога, збоку…

Де твоя гора Преображення?
Ісус торкається Апостолів, і каже до них: «Підійміться, і не бійтеся». Ісус торкається нас у Таїнствах.
У Євхаристії Ісус дає Себе, що ми вже тут засмакували Небо.