Досвід зустрічі з Воскреслим

Досвід зустрічі з Воскреслим
Проповідь на Великдень: о. Євген Фізер, парафіяльний вікарій Мукачівської парафії св. Мартина

Ми чуємо сьогодні в Євангелії про кількох людей, які мали свій особистий досвід зустрічі спочатку з порожньою гробницею, а потім з Воскреслим Христом.

Перша, Марія Магдалина, є свідком Воскресіння. Ким вона була? Жінка, яка від людей почула вирок, що її потрібно укаменувати, бо вона грішниця.. але від Бога вона почула інший вирок: «Йди і більше не гріши»

Бог завжди має одну і ту саму відповідь на наш гріх: «Я тебе не осуджую, іди та більше не гріши». Боже Милосердя завжди є відповіддю на наш гріх, на наші слабкості.. Це вирок, який ми чуємо кожного разу коли йдемо до таїнства Сповіді.

Рік Божого милосердя зараз переживаємо в Україні, тому, що це є дар воскреслого Ісуса Христа.

Ісусу замало 33-ох років прожитих на землі.. Він хоче продовжувати діяти, діяти через нас! Хоче пройти через вимір часу і простору, щоб прийти до нас. Щоб з нами сьогодні сідати за святковий стіл, йти на роботу, відпочивати, бути в наших буднях, не лише тоді, коли переживаємо урочистості, коли навколо все так гарно, але Він також хоче прийти і в наші будні, тоді коли ми забруднені гріхом..

Слова «Христос Воскрес!» – це найкоротший спосіб проголошення Доброї новини.

Ісус виходить із гробу для того, щоб вийти назустріч людині. З однієї сторони це людина шукає Бога, але з іншої Христос виходить із гробу.. Воскреслий не залишився в тому гробі, тому, що гріб є для померлих, а Він є живий!

Скільки в нашій вірі є такого мертвого та поверхневого? Там, де немає живого Бога?

Євангеліє подає нам таку деталь, що камінь яким була закрита гробниця, був відвалений. Цей камінь символізує наші бар’єри, перешкоди, які є між нами і Богом. Воскреслий Ісус зі своєї сторони забрав цей камінь. Він його відкотив. Вже немає цих бар’єрів.

Тепер наша черга зробити крок назустріч Богу і знищити ті всі бар’єри, які завдають нам бути з Ним..

Що перешкоджає нам ввійти в цю гробницю? Подивитися що Його там немає мертвого.. Він живий!

Сьогодні нам не треба йти до гробниці.. Сьогодні цим місцем є Вівтар. Храм, місце де звершується свята Євхаристія