Диво - те, чого точно не очікую

Чудо зцілення серця.
Великопісні реколекції. День 4. о. Едуард Василенко, вікарій парафії с. Мурафа.

† Читання святого Євангелія від Йоана
Того часу Ісус побачив чоловіка, сліпого від народження. Він плюнув на зем­лю, зробив грязь зі слини й помазав нею очі сліпому, і сказав йому: Піди вмийся в ку­пальні Силоам!» — що у пере­кла­ді означає Посланий. Отже, він пішов, умився і прийшов зря­чим. Сусіди ж і ті, котрі бачили його рані­ше, як він був жебраком, казали: «Хіба це не той, хто сидів і жебрав?» Деякі говорили: «Це він!»; інші говорили: «Та ж ні, лише подібний до нього!» Він же казав: «Це я!» Тож повели того, який був колись слі­пий, до фарисеїв. А того дня, коли Ісус зробив болото й відкрив йому очі, була су­бота. Знову запитували його тепер фари­сеї, як він прозрів. Він сказав їм: « Грязь поклав мені на очі, і я вмив­ся й бачу». Тож деякі з фарисеїв говорили: «Ця людина не є від Бога, бо не до­три­му­ється суботи». Інші ж казали: «Як може грішна людина робити такі чу­деса?» І виник між ними поділ. Знову кажуть сліпому: «Що ти скажеш про Нього, оскільки Він відкрив твої очі?» Він же сказав: «Це Пророк!» А вони йому кажуть: «Що Він тобі зробив? Як відкрив твої очі?» Він відповів їм: «Я вам уже ска­зав, та ви не дослухались. Що ще хо­чете почути? Чи й ви хочете стати Його учнями?» І зневажили його й сказали: «Це ти отого учень, а ми — учні Мойсея. Ми знаємо, що до Мойсея промовляв Бог, а оцей — ми не знаємо звідки Він!» Чоловік сказав їм у відповідь: «Це і є дивне, що ви не знаєте, звідки Він, а Він відкрив мені очі! Ми знаємо, що грішників Бог не слухає, але коли хто Бога шанує і чинить Його волю, того Він слухає. Відвіку не чувано, щоби хтось відкрив очі тому, хто наро­див­ся сліпим. Якби Він не був від Бога, то не міг би робити нічого!» А вони йому у відповідь ска­за­ли: «Ти весь у гріхах народився, і ти ще нас вчиш?» І вигнали його геть. Почувши, що його вигнали геть, Ісус знайшов його і сказав йому: «Чи віриш ти в Сина Люд­сь­кого?» Той у відповідь сказав: «А хто Він, Господи, щоб я повірив у Нього?» Ісус сказав йому: «І ти Його ба­чив, оце Він говорить з тобою». Він же сказав: «Вірю, Господи!» — і вклонився Йому.
Слово Господнє

Бачити Ісуса. Почути Його слово.

Диво – те, чого точно не очікую.
Місце, де Ісус торкається, зцілює зір сліпого.
Людина була створена Богом із пороху землі. Адам і Єва були дуже близько до Бога. Після гріхопадіння людина почала слухати голос диявола – того, хто вносить поділ.
Ісус зцілює сліпого, а це серед людей робить поділ. Чому? Тому що слухали голосу того, хто розділяє і обвинувачує, голосу злого.
Кого я слухаю? Як реагую на речі? Чий голос слухаю: того, хто звинувачує, чи того, хто дає Світло?

Холод – це відсутність тепла.
Темрява – це відсутність світла.
Настільки в нашому житті є холоду чи темряви, наскільки у нашому житті мало Бога.

Господь вказує шлях – Він іде перший.