Коли Бог зі мною - я ніколи не сам

Самотність.
З Ким пережити?
Проповідь: о. Євген Фізер, парафіяльний вікарій Мукачівської парафії Св. Мартина

Вівторок V Тижня Великого посту, 28.03.2023 р.

Євангеліє Йн 8, 21-30

Того часу Ісус сказав фарисеям: “Я відхо­джу, і ви будете шукати Мене, і в грі­ховності своїй помрете. Куди Я іду, туди ви не можете піти!” Тож юдеї міркували між собою, чи сам себе Він не вб’є, коли каже: “Ку­ди Я іду, туди ви не можете піти?” А Він говорив їм: Ви — здолу, Я — звисока; ви від цього світу, Я не від цього світу. Тому Я сказав вам, що помрете у ваших гріхах. Бо коли не пові­ри­те, що Я є, то помрете у ваших грі­хах. А вони запитали Його: “Хто Ти?” Сказав їм Ісус: “Я — Початок, що й ка­­жу вам. Багато Я маю про вас говорити і судити, але Той, хто послав Мене, є правдивий, і Я світові те кажу, що від Нього почув”Вони ж не зрозуміли, що Він говорив їм про Отця.
Тому Ісус їм сказав: “Коли піднесете Сина Людського, тоді зро­зу­мієте, що це Я і що від себе нічого не роблю, а тільки як навчив Ме­не [Мій] Отець, — те й говорю. Той, хто послав Мене, є зі Мною; [Отець] не залишив Мене самого, бо Я завжди роблю те, що Йо­­му до вподоби!”
Коли Він це говорив, багато хто повірив у Нього. Слово Господнє

Наближається час, коли будемо переживати Страсний Тиждень, який кожного дня буде нам нагадувати про страждання Ісуса та Його самотність. Про те, як Його зрадили, як Він залишився Сам, як Його засудили і розіп’яли, як Він в самотності помер на хресті.
Так здається на перший погляд: Ісус страсний тиждень переживає Сам.
Однак у сьогоднішньому Євангелії чуємо, що Отець не залишив Його самого.
Самотність – один з найважчих станів у житті людини. Самотність не означає, що нема нікого навколо. Якщо нема порозуміння, підтримки, навіть у родині – людина самотня. І втікає, щоб не залишитися самому.
Ісус вчить нас переживати моменти самотності.
Ми не приречені страждати від самотності.
Моменти самотності, пройняті присутністю Отця Небесного – тоді людина не одна.
Спробуймо у самотності зустрітися з Отцем Небесним, відчути Його присутність – бо Він є завжди з нами.
Як постійно відчувати любов Бога? Робити те, що Йому до вподоби.

Коли Бог зі мною – я ніколи не сам.