Коли людина йде за Богом - вона уважна до свого серця

Пильнувати. Тримати погляд. Перебувати.
Проповідь: о. Євген Фізер, парафіяльний вікарій Мукачівської парафіі святого Мартина.
Понеділок VI тижня звичайного періоду, 13 лютого 2023 р.

Перше читання з Книги Буття дає нам відповідь на питання, чому гріх, чому зло, чому зло розмножується і його стає більше.
Гріх породжує гріх.
Наслідком зла є завжди зло.
Звісно, зі зла Бог може створити добро, але це добро не виникає зі зла. Це Бог творить – Він є джерелом добра.
Про гріхопадіння Адама і Єви ми чули раніше, сьогодні чуємо як Каїн вбив Авеля.
Якщо проаналізуємо наше життя – так само: коли відвернемо свій погляд від Бога – грішимо.
Коли ми в благодаті – не хочемо грішити.
Коли людина йде за Богом – вона уважна до свого серця: людина пильнує.

Перше читання Бут 4, 1-15. 25
Читання з Книги Буття
Адам спізнав Єву, свою жінку: вона зачала й породила Каїна та й сказала: «Я придбала чоловіка від Господа». Потім вродила також брата його Авеля. Авель був пастухом овець, а Каїн порав землю.І сталося по якихось днях Каїн приніс Господу жертву з плодів землі. Та й Авель приніс жертву — з первістків свого дрібного скоту та з їхнього туку. І споглянув Господь на Авеля і на його жертву, на Каїна ж і на його жертву не споглянув. І розгнівався Каїн дуже і обличчя його запалося.І сказав Господь до Каїна: «Чого ти розгнівався? Чому твоє обличчя запалося? Коли чиниш добре, будь погідний, а коли ні — гріх на порозі на тебе чатує: до тебе його пожадання, але ти мусиш над ним панувати».І сказав Каїн до Авеля, свого брата: «Вийдемо назовні». І коли вони були в полі, Каїн напав на Авеля, свого брата, й убив його.Тоді Господь сказав до Каїна: «Де Авель, брат твій?» Той відповів: «Не знаю. Хіба я сторож брата мого?»А Господь промовив: «Що ти вчинив? Ось голос крові брата твого кличе до Мене з землі. Тепер же проклятий ти від землі, що відкрила свої уста, щоб прийняти кров брата твого з твоєї руки. Коли оброблятимеш землю, вона вже більше не дасть тобі свого врожаю. Втікачем і волоцюгою будеш на землі».І сказав Каїн до Господа: «Кара моя занадто велика, щоб її винести! Проганяєш оце мене сьогодні з лиця землі, й від лиця Твого мушу ховатись і втікачем та волоцюгою маю бути на землі; і кожен, хто мене зустріне, вб’є мене».Тоді Господь сказав до нього: «Не бути цьому! Якщо хтось уб’є Каїна, то зазнає помсти всемеро». Та й поклав Господь на Каїні знак, щоб не вбивав його той, хто зустріне його.Тоді Адам знову спізнав свою жінку, й вона породила сина, і назвала його Сет, бо, мовляв, Бог дав мені другого нащадка замість Авеля, що його вбив Каїн.

ЄвангелієМк 8, 11-13
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу вийшли фарисеї і почали спе­ре­чатися з Ісусом, вимагаючи від Нього знамення з неба, випробовуючи Його. Зітхнувши своїм духом, Він ка­же: «Чому оцей рід знамення шукає? Воістину кажу вам, що не буде дано цьому родові знамення!» Залишивши їх, Він сів знову човен і вирушив на другий бік.
Слово Господнє