Марія Магдалина, Апостолка Апостолів. Хто вона?

Марія Магдалина, Апостолка Апостолів. Хто вона?
Про Святих на Veritas: о. Іреней Погорельцев ОР.

22 липня – свято Святої Марії Магдалини.

Марія з Магдали належала до групи жінок, котрі супроводжували Христа у Його подорожах Палестиною, даючи Йому в користування своє майно. Коли учні залишили свого Учителя, вона стояла під хрестом разом з Пресвятою Дівою Марією і св. Йоаном. На світанку Великодня їй першій об’явився воскреслий Ісус і наказав розповісти апостолам про Його Воскресіння.
Сказав Господь Марії Магдалині: “Йди до Моїх братів і повідай їм: Іду Я до Отця Мого й Отця вашого, до Бога Мого й Бога вашого.” (Йн 20, 17)

Якимось чином Марію Магдалину ототожнили з Марією з Віфанії, сестрою Марти і Лазаря.
У Євангелії знаходимо кілька осіб на ім’я Марія – під Хрестом стояли кілька Марій: Мати Ісуса, Марія Клеопова, Марія Магдалина. В іншому місці згадується, що біля Гробу Ісуса сиділи Марія Магдалина й інша Марія.

Євангелісти добре розуміли, що потрібно розрізнити цих жінок, і завжди, де з’являлася Марія Магдалина, так її і називали.

Хто така Марія Магдалина: блудниця, Марія – сестра Лазаря і Марти, грішниця, з якої Ісус вигнав сім бісів?

Сім бісів – це сім гріхів, чи це – повнота гріха?

Що говорить про Марію Магдалину Золота легенда?
Що, згідно з легендою, трапилось після Вознесіння Ісуса?

Які б не були грішники, якщо вони каються – Боже Милосердя є безмежним. Якою б людина не відчувала себе грішною, має знати, що прощення є для всіх, і Бог чекає на наше навернення.