Мукачівська катедра: інгрес Миколи Петра Лучка ОР

Мукачівська катедра: інгрес Миколи Петра Лучка ОР

Мукачівська Церква сердечно запрошує розділити урочистість інгресу Миколи Петра Лучка О.Р., єпископа-ординарія Мукачівської дієцезії, призначеного Папою Франциском 7 жовтня 2023 року.

2 грудня 2023 року о 12:00 годині в катедральному соборі св. Мартина в місті Мукачеві, розпочнеться урочиста Свята Меса зі вступом в обов’язки правлячого єпископа. 

Пряма трансляція Святої Меси відбуватиметься на Мукачівська Дієцезія, Veritas, EWTN Україна, Радіо Марія.

В Україні є сім дієцезій Римсько-Католицької Церкви. Очолюють дієцезії єпископи ординарії. Від моменту, коли Папа Франциск прийняв зречення єпископа Антала Майнека 28 січня 2022 року, Апостольським адміністратором вакантного осідку ad nutum Sanctae Sedis (до відкликання Апостольською Столицею) Святіший Отець призначив єпископа-помічника Миколу Лучка.

7 жовтня 2023 року було оголошено, що Папа Франциск призначив Преосвященного Миколу Петра Лучка O.P., дотеперішнього Апостольського адмністратора sede vacante et ad nutum Sanctae Sedis Мукачівської дієцезії в Україні, єпископом-ординарієм цієї церковної територіальної структури.

Єпископ Микола Лучок народився 26 березня 1974 року в Мукачеві. В 1994 році вступив до Ордену Братів Проповідників, в якому 2000 року склав довічні обіти. Богословську освіту здобував у домініканській філософсько-богословській колегії в Кракові, Польща. Після пресвітерських свячень, отриманих 24 червня 2003 року, отець Микола душпастирював у Ялті, Санкт-Петербурзі, Чорткові, Львові та Хмельницькому. В липні 2018 року став настоятелем спільноти у Львові. 11 листопада 2019 р. у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив його єпископом-помічником Мукачівської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні.