Нам потрібно бути завжди за плечима Ісуса

Христос воює за нас!
Проповідь: о. Євген Фізер, парафіяльний вікарій

Понеділок ІV Тижня Великоднього періоду.

1 ТРАВНЯ, Понеділок ІV Великоднього тижня

ЄВАНГЕЛІЄ Йн 10, 11-18

† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав: «Я є Пастир добрий! Пастир добрий кладе свою душу за овець. Наймит же і той, хто не є пастирем, якому вівці не належать, коли бачить вовка, що наближається, кидає овець і втікає, а вовк хапає їх і розполохує; і це тому, що він – наймит, і немає йому діла до овець. Я є Пастир добрий. І Я знаю Моїх, і Мої знають Мене; як знає Мене Отець, так і Я знаю Отця; і кладу свою душу за овець. Я маю й інших овець, які не з цієї кошари, тож Мені треба і їх привести; і вони почують Мій голос, і настане одна отара й один Пастир. Саме тому любить Мене Отець, що Я кладу свою душу, аби знову прийняти її. Ніхто не бере її від Мене, але Я сам віддаю її. Владу маю її покласти, і владу маю знову її прийняти; цю заповідь Я одержав від Мого Отця». Слово Господнє.

В Євангелії Ісус говорить, що це Він є Добрим Пастирем, також вказує і на те, що є пастирі, які не є правдивими, є наймит і вовк.

А чому ми тоді називаємо Святішого Отця, єпископів, батьків пастирями?

Всі ми, котрі отримали це покликання вести інших людей є добрими лише в Ісусі Христі.

Цю місію маємо виконувати тільки в ім‘я Ісуса Христа, бо наше покликання це дар Бога.

Без Нього ми не можемо бути добрими Пастирями, вчителями, отцями…

Нам потрібно завжди собі нагадувати, що це Він дає покликання і дає благодать, щоб це покликання виконувати.

Різниця між добрим пастирем і наймитом полягає в тому, що Добрий Пастир оберігає, щоб була єдність, творить умови, щоб кожному було добре, опікується.. а той, хто є наймитом, приходить для того, щоби обікрасти і поранити..

Ми повинні усвідомлювати, що приходять такі періоди в нашому житті, коли ми сильно відчуємо, що нас хочуть поранити, погубити, зробити шкоду нам.. в цей момент дуже важливо щоб ми знали, що ми можемо сховатися за нашим Пастирем.

Ісус говорить, що овечка не може воювати із вовком, тільки Пастир оберігає своїх овець. Ми не можемо стати віч-на-віч з дияволом, бо в цей момент ми програємо..

Це Христос воює за нас. Це він стоїть перед нами, стоїть за нами. Так проходить ця боротьба.

Нам потрібно бути завжди за плечима Ісуса, ховатися за Його плечі, там є наша безпека, тому що Він нас оберігає від вовка, якого Святе Письмо асоціює зі злом, бо він нападає.