Обряд миття рук та молитва над дарами

Про Святу Месу. Обряд миття рук та молитва над дарами

Катехиза на Veritаs о. Євген Фізер, парафіяльний вікарій Мукачівської парафії св. Мартина

Обряд миття рук є на кожній Святій Месі.
Цей жест завжди мав практичне значення.

Раніше священник приймав те, чим могли люди поділитися. Після прийняття дарів священник мив руки.
Від IV століття Церква почала надавати більш духовний сенс цьому обряду: так як перед Богом нема безгрішних людей, перед початком кожної літургійної дії був обряд омивання. Цей обряд мав не тільки практичне, а й символічне значення – прагнення очищення серця людини.

Під час миття рук священник тихо промовляє слова 51-го псалму: «Омий мене, Господи, від мого беззаконня, і від гріха мого мене очисти»

Ще одне символічне значення цього обряду – хочемо розпочати Євхаристійну Літургію, маючи чисте серце.

Після цього розпочинається молитва над дарами.

Священник здійснює жертву в Особі Ісуса Христа, Котрий є найвищим священником. І тут маємо велику містику, велику таємницю присутності Христа в особі священника.
Руки священника є намащені святою олією під час рукоположення, щоб приносити Євхаристійну жертву, щоб звершувати Святу Месу. Це є перше завдання, перше покликання кожного священника, щоб уприсутнювати Ісуса на вівтарі, щоб кожна людина могла прийняти Його у Святому Причасті.
Тут важливе це усвідомлення Христа-Священника, Який звершує цю Євхаристію через священника, який у той момент стоїть біля вівтаря.

Ми приходимо на Євхаристію, щоб прославити Бога, і щоб отримати ті благодаті, яких потребуємо, і якими Господь хоче нас обдарувати.