Основа нашої віри - це дія Бога у нашому житті

… а вони не вірили
Проповідь: о. Євген Фізер, парафіяльний вікарій Мукачівської парафії св. Мартина
Вівторок IV Великоднього Тижня

2 травня 2023 р., Вівторок IV Тижня Великоднього періоду
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Було тоді в Єрусалимі свято Відновлення. Була зима; й Ісус ходив у храмі в притворі Соломона. Тож обступили Його юдеї і говорили Йому: «Доки будеш томити нашу душу? Якщо Ти Христос, скажи нам відкрито!» Ісус відповів їм: «Я вам сказав, а ви не вірите. Діла, які Я чиню в Ім’я Мого Отця, вони свідчать про Мене. Але ви не вірите, бо ви не з Мої х овець. Мої вівці слухаються Мого голосу, і Я знаю їх, і вони йдуть слідом за Мною; і Я даю їм вічне життя, і вони не загинуть повік, і ніхто не викраде їх з Моєї руки. Мій Отець, який дав їх Мені, є більший від усіх, і ніхто не може викрадати з руки Отця. Я і Отець – одне!»
Слово Господнє.

Євреї приходять до Ісуса: «Чи Ти – Христос?», і коли Він говорить їм, що Він – Месія, Божий Син, – тоді вони хочуть вбити.
Вони питають Ісуса, Він відповідає, а вони не вірять.
Він показує, що Він – Божий Син, а вони не вірять.
Катехизм Католицької Церкви говорить: «Віра – це відповідь на обʼявлення Бога». Відповідь на дію Бога.
Вони не побачили, що Бог діє у їхньому житті…
Ми часом говоримо, що невіруюча та людина, яка не ходить у церкву. Це не до кінця правда. Не в цьому наша віра – чи ходимо у церкву, чи ні. Основа нашої віри – це дія Бога у нашому житті. Ми хочемо на дію Бога відповідати. І тому ходимо у Церкву…
Першим, Котрий обʼявляється нам – це Господь. Це Він виходить нам назустріч і шукає як загублених овечок, говорить до Адама: «Де ти?», Він посилає пророків, щоб люди навернулися, запрошує до єдності із Собою.
Наша людська віра – це відповідь.
Святий Тома Аквінський говорив, що «я можу бачити завдяки світлу сонця. Коли я заплющу очі, тоді нічого не бачу. Але в цьому вина не сонця, а моя вина»…
Сонце не перестає світити – це я закриваю очі. Так є і з нашими стосунками з Богом.