Падре Піо дуже чітко показує нам сенс нашого життя. Ми живемо, щоб готуватися до неба.

Дива, які вчинив Падре Піо, у родині о. Йозефа Трунка

 

У день спомину святого Падре Піо, ділимось свідченням о. Йозефа Трунка, який більше 25 років тому приїхав служити на Закарпаття з Німеччини

 

Родина отця Йозефа досвідчила великі дива, які вчинив Падре Піо для їх рідних.

 

Отець Йозеф розповідає: «Вся наша родина завжди була духовно пов’язана з Падре Піо. Мій батько особливо шанував його, коли він ще жив. Я народився в 1950 році.  У нашому будинку сталася пожежа, він згорів. Я народився між завалами та попелом.

Швидка забрала мою маму до лікарні.

Батько молився і дав Богу обітницю, що поїде до Риму. Після цього мама, яку лікарі вже вважали мертвою, одужала.

Згодом батько таки поїхав до Риму і прийшов до Падре Піо, який тоді жив у Сан-Джованні-Ротондо.

Ця поїздка теж має особливу історію.

Насправді, мої батьки ніколи б не могли заплатити за цю поїздку, тому що ми були дуже бідними. Я добре пам’ятаю, як ми з батьками їхали на старому автомобілі до міста.  По дорозі  йшла невідома жінка. Батько зупинився і запросив цю жінку поїхати з нами, гадаючи, що вона прямує до міста.

Але ця жінка сказала, що шукає батька родини, який хотів би поїхати до Риму та до Сан Джованні Ротондо. Здійснити цю місію її попросила інша жінка, яка жила за 40 км звідти. Вона збиралась, але не змогла іти в паломництво через хворобу, і тому захотіла віддати вже оплачену поїздку батькові родини, який хоче туди поїхати.

Так мій батько отримав цю поїздку до Італії у подарунок.

 

А тепер про відвідини Падре Піо. Як тільки група мого батька прибула до церкви в Сан Джованні Ротондо, у мого батька стався напад задухи. Він сказав, що його настільки сильно наповнив запах ладану, що він не міг дихати, і вважав, що він помирає. Це було на подвір’ї перед церквою. Мій батько (у багатьох інших також був такий досвід) відчував аромату ладан або запах фіалок до кінця життя. Це був знак єдності з Падре Піо.

 

Перед благословенням на закінчення Святої Меси, Падре Піо довго і наполегливо дивився на мого батька; це було настільки помітно, що інші паломники теж це побачили і були вражені. Батько не знав чому. Однак, з часом, уже вдома, все стало зрозуміло.

 

Одного вечора на мого батька напали злочинці і тяжко поранили. Найбільше був ураженим мозок. Батько потрапив у психіатричну клініку, і головний лікар сказав матері, що батько більше ніколи не зможе стати “нормальним”.

Можемо уявити, яким шоком стала ця новина для мами. Але вона одразу зрозуміла, що потрібно робити: написала телеграму Падре Піо в Сан-Джованні Ротондо з проханням про допомогу. Незабаром до батька у лікарню прийшов гість: Падре Піо. Батько його не бачив; але він точно відчув його присутність. Вмить батько видужав.

 

Лікарі, звісно, не хотіли в це вірити. Батька кілька днів інтенсивно обстежували та тестували, після чого зрозуміли, що відбулось чудесне зцілення.

 

І ще про одне диво. Тітка жила разом з нашою родиною. Вона від народження страждала на епілепсію. Одного разу мій батько написав листа Падре Піо з проханням зцілити  її. Одного разу ми снідали на кухні. Тітка прийшла і розказала свій сон: «Я лежала в ліжку, і відчинились двері моєї кімнати і зайшов священик. Він мав гарну бороду і був одягнений у літургічний одяг. Підійшов до мого ліжка, благословив мене, подивився на столик, де були ліки, відсунув їх убік і вийшов з моєї кімнати». Потім мій батько показав тітці фотографію Падре Піо. “Точно, це  – він!”, – вигукнула вона. Після тієї ночі тітка одужала – в неї назавжди минули напади епілепсії.

 

Шановні друзі, тепер ви можете добре зрозуміти, чому я вшановую Падре Піо.

 

В Синяку, де ми побудували церкву, стоїть його статуя.

 

Падре Піо дуже чітко показує нам сенс нашого життя. Ми живемо, щоб готуватися до неба. Небо – це мета нашого життя.

І лише завдяки вірі та любові, побожності та добрим ділам, молитві та вірності ми досягнемо неба.

Якби ми знали, що це означає, бути втраченим назавжди, якби ми знали, що означає потрапити в руки сатани, тоді ми б ненавиділи і уникали гріха ще більше. Ми би прагнули набагато більше до любові та вірності.

 

Падре Піо використовував багато часу для Таїнства покаяння, для Таїнства Божого Милосердя.

 

Нехай також стане нам усім зрозумілим, що життя без Бога веде у прірву зла. Падре Піо, допоможи нам побачити наше життя очима Бога і бути побожними і справедливими в цьому світі, щоб ми всі могли піти до неба»