Потрібно будувати стосунок. Робити вибір. Проповідь: єпископ Микола Петро Лучок ОР

Як на практиці шукати Царства Божого у буденному житті? Проповідь: єпископ Микола Петро Лучок ОР, Апостольський адміністратор Мукачівської дієцезії

22 серпня, вівторок Обов’язковий спомин ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ ЦАРИЦІ

ЄВАНГЕЛІЄ Мт 19, 23-30

† Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу Ісус сказав своїм учням: «Воістину кажу вам: важко буде багатому ввійти в Царство Небесне. І ще кажу вам: легше верблюдові пройти через вушко голки, ніж багатому ввійти в Царство Боже». Почувши це, учні дуже здивувалися і кажуть: «То хто ж тоді може бути спасенним?» Поглянувши на них, Ісус промовив: «Для людей це неможливо, а для Бога все можливе». Тоді Петро, звернувшись до Нього, сказав: «Ось ми залишили все й пішли за Тобою, то що нам буде?» А Ісус відказав: «Воістину кажу вам, що ви, які піш¬ли за Мною, в новому бутті, коли сяде Син Людський на престолі своєї слави, сядете й ви на дванадцятьох престолах, щоб судити дванадцять племен Ізраїля. І кож¬ний, хто задля Мого Імені залишить дім або браті в, або сестер, або батька, або матір, або дружину, або дітей, або поля, той отримає в сто разів більше і матиме у спадок вічне життя. Багато перших будуть останніми, а останні – першими». Слово Господнє.

Як на практиці шукати Царства Божого у буденному житті?

Це – спосіб життя. Нема буденного і небуденного.

Яке буденне і яке не буденне?

Кожен з нас або вкладає зусилля у пошуки Царства Небесного, або не шукає.

Що значить «роздати бідним»? Перше, що нам потрібно «роздати», відмовитися – від СВОЇХ планів на життя. Що таке Царство Боже? Чого прагне багатий юнак? Він прагне Бога!

Ми всі прагнемо Бога! Любові Бога Отця, присутності Ісуса… «прийміть Духа Святого»

Де твоє багатство – там твоє серце. Якщо Бог є твоїм багатством – Він є туди запрошеним. Якщо твоїм багатством є твої плани, твоя заздрість… тоді твоє серце закрите.

Потрібно будувати стосунок. Робити вибір: ця людина мені цінна. Це – вірність. Без вірності і витривалості нема глибоких стосункків.

Увійти у Царство Боже – це постійний пошук, постійна вірність, слухати Ісуса, і робити, що Він вчить: «продай свої плани і слідуй за Мною….» Якщо тобі щось цінне – ти на це час знайдеш..