Правда є основою наших братерських взаємовідносин, вона також є основою нашої єдності

Викинути отруту зі свого серця
Проповідь: о. Петро Жарковський, генеральний вікарій Мукачівської дієцезіїї

Правда є основою наших братерських взаємовідносин, вона також є основою нашої єдності. Тому Ісус повчав про братерський докір, а не про «святий спокій за всяку ціну». Ісус не повчає: коли брат твій згрішить проти тебе, зроби вигляд, що нічого не сталося. Ісус також не говорить, щоб першим попросити пробачення і бути «більш побожнішим», лише – докори своєму брату. Інколи ризикуємо, що тоді будемо не прийняті і не зрозумілими, але краще болюча розмова, яка приведе до правди, ніж лицемірна дружба. І не забуваймо про любов, бо «любов не чинить ближньому зла» і є повнотою Закону.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єз 33, 7-9
Читання з книги пророка Єзекиїла.
Так говорить Господь: «Cину людський, поставив я тебе сторожем над домом Ізраїля, щоб ти, як почуєш з Моїх уст слово, остеріг їх від Мого Імені. Коли Я скажу безбожникові: “Безбожнику, ти вмреш!” – і ти не скажеш нічого, щоб відвернути безбожника від його поведінки, то він, безбожник, умре за свою провину, але відповіді за кров його Я буду вимагати від тебе. Коли ж ти остеріг безбожника, щоб він відвернувся від своєї поведінки, і він від неї не відвернувся, то він умре за свою провину, а ти врятував свою душу». Слово Боже.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 13, 8-10
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Нікому нічого не будьте винні, за винятком любові одне до одного. Адже хто любить іншого, той ви¬конав Закон. Оскільки: «Не чини перелюбу, не вбивай, не кради, не пожадай» та будь-яка інша заповідь містить¬ся в цьому вислові: «Люби ближнього свого, як самого себе». Любов не чинить ближньому зла, тож любов – це повнота Закону. Слово Боже.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 18, 15-20
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Якщо згрішить твій брат проти тебе, піди й докори йому, коли ти з ним сам на сам. Коли послухає тебе, ти придбав свого брата, а коли не послухає, візьми із собою ще одного або двох, щоб устами двох або трьох свідків підтвердилося кожне слово; коли відмовиться їх слухати, скажи Церкві, а коли й Церкви відмовиться слухати, нехай буде тобі як язич¬ник і митник. Воістину кажу вам: усе те, що зв’яжете на землі, буде зв’язане на небі; й усе те, що розв’яжете на землі, буде розв’язане на небі. Знову кажу вам: коли двоє з вас на землі погодяться просити про будь-яку річ, що лише попросять, буде їм дано від Мого Отця Небесного. Адже де є двоє або троє зібраних в Ім’я Моє, там і Я серед них!». Слово Господнє.