Присутність Ісуса – це присутність миру

Люди миру у часі страждань.
Проповідь: єпископ Микола Петро Лучок ОР, Апостольський Адміністратор Мукачівської дієцезії.
СВВ. КИРИЛА, МОНАХА, І МЕФОДІЯ, ЄПИСКОПА, ПОКРОВИТЕЛІВ ЄВРОПИ, 14 лютого 2023 р.

Якою є однією з рис людей, які знають Ісуса Христа?
Те, що характеризує учнів Ісуса Христа: Ісус дав нам після свого Воскресіння, щоб Він жив у нас.

Він прийшов і сказав: «Прийміть Мене!» Це – така глибока присутність Ісуса в нас. Коли Ісус присутній у нас – ми мали би бути носіями миру.
Ми мали би бути людьми миру навіть посеред війни, навіть посеред страждань.

Присутність Ісуса – це присутність миру, який не можуть дати горизонтальні домовленості.
Світ не може дати такий мир.

Чи ви розумієте про цей мир?
Чи ви є носіями миру?

Одна з ознак відсутності Бога – страхи: страхи болі, смерті, що Бог щось не простить, страхи пекла, страхи, страхи, страхи.

Коли люди Божі з’являються на території, де немає Ісуса, то інші люди мають досвідчити, що їх доторкає мир.

Що це за мир?
Мир, який приходить, довіра: «Я. – цінний! Я – цінна! Мене люблять! Отець Небесний мене любить! Бог мене любить! Він хоче, щоб я був цьому світі! Він мене обдарував талантами, щоб я служив!»
Це – дає мир, що мене люблять! Що я – бажаний, що я – потрібний, що про мене турбуються, що я – підлеглий Богові, і досвідчую Його руку, Його Провидіння… Навіть коли я піду долиною темряви смертної…

Христос обдаровує нас миром! Ісус переміг смерть! Смерть – це не кінець! Ісус переміг диявола, переміг мій гріх! Кожна сповідь повертає нам мир! Кожне «Господи, помилуй!» дарує нам мир!
Ми є носіями миру, і ми це досвідчуємо.

Світ дуже потребує людей миру сьогодні…

† Читання святого Євангелія від Луки
Того часу призначив Господь інших сімдесят двох і послав їх по два перед своїм лицем до кожного міста й місцевості, куди сам мав іти. І Він промовив до них: «Жниво велике, а робітників мало; тож благайте Господаря жнив, щоби вислав робітників на свої жнива. Ідіть: Ось Я посилаю вас, як ягнят між вовків! Не беріть з собою ні торби, ні палиці, ні сандалів, і нікого в дорозі не вітайте. До якого тільки дому ввійдете, спочатку кажіть: “Мир цьому дому!” І коли буде там син миру, спочине на ньому мир ваш; коли ж ні, – до вас повернеться. В тому ж домі перебувайте, їжте й пийте, що там є, бо робітник гідний своєї винагороди. Не переходьте з дому в дім. І в яке тільки місто ввійдете, і де приймуть вас, їжте те, що покладуть вам; оздоровляйте недужих, які там є, кажіть їм: “Наблизилося до вас Боже Царство!”» Слово Господнє.