Реліквії святого Антонія з Падуї у с. Анталовці на Закарпатті

Поклонитися реліквіям святого Антонія Падуанського та просити про заступництво перед його реліквіями відтепер можна у с. Анталовці Ужгородського району Закарпатської області

13 червня, на Подячній Святій Месі у день спомину святого Антонія Падуанського, відбулось впровадження реліквій св. Антонія Падуанського, про які на прохання парафіяльного вікарія о. Святослава Сиворинського OFM подбали брати-францисканці, які служать в Бордігерії в Італії – о. Фаустин і о. Патрик.
«Ці реліквії будуть величним привілеєм для парафії в Анталовцях і можливістю приїхати помолитись та вшанувати цього святого. Під час відпустової урочистості св. Антонія Падуанського в Анталовцях усі паломники мали можливість вшанувати поцілунком та доторкнутись реліквії. На обличчях променіла радість як від цієї можливості так від такої історичної події», – розповів отець Святослав.

Від цього дня у храмі святого Антонія зберігатимуться його реліквії, що підтверджують також відповідні документи. На пам’ять про участь у цій урочистій події всім присутнім були роздані образки святого Антонія, на звороті яких є фото реліквій, що відтепер є в Анталовцях.
Костел у Анталовцях став одним з перших, що був побудований на теренах дієцезії після встановлення самостійної незалежної України. Чимало зусиль для його зведення доклав о. Петро Жарковський, який тоді був тут єдиним молодим священником. Саме ним були започатковані у 90-х роках минулого століття піші паломництва до святині св. Антонія Падуанського, опіці якого присвячений храм.

Текст: Тетяна Решетар