Руїни середньовічного монастиря та замку у Виноградові, францисканський монастир 18 століття.

Руїни середньовічного монастиря та замку у Виноградові, францисканський монастир 18 століття.
Господи, я покладаю надію на Тебе…
Старий францисканський монастир, заснований родиною Перені наприкінці 15 століття, колись стояв на пагорбі на південь від замку Угоча і згадується в письмових джерелах з 1616 року. Однак у 1656 році монастир був зруйнований, його ченці вигнані, а мощі святого Іоанна Капістрана, який був там, за переказами, перепохований, вкинуті в колодязь.
У 1668 році родина Перені знову закликала монахів-францисканців і викупила для них маєток Габора Банффі. Однак новий монастир згорів у 1747 році. Після пожежі його відбудували у стилі бароко.
Нинішня церква була побудована в той же час і перебудована в 1889 році.
Після 1945 року францисканський монастир став міським музеєм. Церква і колишня католицька початкова школа поруч були перетворені на державну школу, а згодом на міську бібліотеку.
У 1989 році, після візиту на Закарпаття кардинала Ласло Пашкаї, архієпископа Естергомського, держава повернула храм церкві. Будівля потребувала капітального ремонту. Роботи тривали два роки. Віряни дуже допомогли своїми пожертвами та працею.
Обидва поверхи одноповерхового монастиря склепінчасті, сам костел виконаний у стилі бароко, але головний фасад і вежа втратили свій первісний вигляд під час перебудови 1889 року.
У 1999 році розпочалися багаторічні реставраційні роботи,
Сьогодні цей комплекс став домом духовної формації.
джерело інформації: http://nagyszolos-rk.org