Ісус буде зцілювати нашу країну своїми ранами…

Зцілення ран війни  – в Хресті Ісуса

Катехиза на «Радіо Марія»: єпископ Микола Петро Лучок ОР, Апостольський Адміністратор Мукачівської дієцезії

 

Про підсумки Року Святого Хреста: коли визначали цей рік, чи очікували, що буде саме таким?

 

Коли на Україну напала Російська Федерація – це стало пророчим знаком, що Бог діє, Він бачить, Він дає вказівки, і щоб таким напрямком зосередитися на Хресті, на Ісусі Страждаючому і Переможцеві. Ми, які несемо цей хрест, страждання, які переживаємо, як народ, як кожен особисто християнин, щоб ми звідти черпали силу.

 

Ісус входить у життя страждаючої людини, це все Ісус досвідчує – від самого Його народження, Його хотіли вже вбити

 

Ми, як народ України, теж десь можемо себе асоціювати з Христом, але ми не є невинними – єдиний невинний це Агнець Божий.

 

Погляд на Христа Невинного: Він є для нас дуже сильним образом, який показує, як приходити через це страждання і через Хресну Дорогу.

 

Дивлячись з перспективи Ісус Христа ми бачимо як Він приймає це страждання, як Він несе цей Хрест, як Він на Хресті помирає і як перемагає на Хресті.

 

Ми задаємось запитанням: чому це відбулося? Чому нас кривдять?

Ісус не втікає від зла. Він приймає факт існування зла на землі, факт злих сил.

Війна вигострює дію зла.

 

Ісус через хресну смерть і перемогу дає інструмент до перемоги над найбільшим злом, яке пов’язане з безбожністю людини, невірністю людини Божим законам, коли людина бере на себе роль Бога і починає використовувати інших людей і цей світ.

 

Ісус іде на Хресній дорозі як переможець: не боїться Пилата, катів, приймає допомогу, отримує силу, щоб іти далі. Дивлячись на Хресну дорогу ми можемо отримати конкретну вказівку як бути у цьому стражданні

 

Зцілення ран війни – у Хресті Ісуса…

Ісус буде зцілювати нашу країну своїми ранами…