У Неділю Святого Сімейства подружні пари відновлюють шлюбні обітниці

У Неділю Святого Сімейства подружні пари відновлюють шлюбні обітниці, котрі є фундаментом кожної Домашньої Церкви, якою є сім’я.

«І сотворив Бог людину на Свій образ; на Божий образ сотворив її; чоловіком і жінкою сотворив їх» (Бут 1, 27). У главі 2 книги Буття міститься глибина таїнства подружжя – чоловік полишає батьків і стає зі своєю жінкою одним тілом (в. 24).
Подружжя було дане Богом людині, аби в ньому відбилися любов і зв’язок Пресвятої Трійці. Чоловік і жінка стають одним тілом. У Біблії «тіло» означає цілісну людину, як плоть, так і душу, тобто подружжя утворює не лише тілесну спільність, а й істину єдність осіб. Ця єдність така глибока, що в цій тимчасовій реальності подружнє «ми» стає начебто відблиском Божого «Ми» трьох Осіб Пресвятої Трійці (Йоан Павло ІІ, проповідь 15 жовтня 2000).

МОЛИТВА ЗА ДРУЖИНУ (ЧОЛОВІКА) Поглянь, Господи, на мою дружину (мого чоловіка). Благослови її (його). Нехай не зустріне її (його) жодне зло, погані обставини, недобрі люди. Помножуй її (його) сили, веди Твоїм Святим Духом. Вчини, щоб сьогоднішній день був для неї (нього) добрим і радісним, щоб у різних подіях вона зустріла (він зустрів) Твою любов і Твоє Провидіння. Прошу Тебе за нас. Допоможи нам ще більше кохати і ще краще розуміти одне одного. Оберігай нас від гріха й допоможи Тобі вірно служити. Прошу також за наших дітей і всіх, хто близький нашому серцю. Маріє, Мати наша й Ненько Небесна! Прийми нас і нашу родину під свій покров і випроси у свого Сина для нас на землі життя, гідне християн, і всім нам – щасливе перебування в небі. Амінь. З молитовника “Щоденно з Богом”