Урочистіть святого Мартина - прекрасний дар від Господа...

«Прекрасний дар ми отримали від Господа у цій урочистості . Найбільший дар – Його присутність. Тут, посеред нас Ісус – Цар миру», – єпископ Микола Петро Лучок ОР про Урочистіть святого Мартина, яку разом з сотнями вірян святкували на урочистій Святій Месі, котру очолив Митрополит, Архієпископ Егера Чобо Терняк, співслужили єпископ Микола Петро Лучок ОР та єпископ-емерит Антал Майнек OFM, духовенство Мукачівської дієцезії.

«Серце Карпатського краю пронизане духовністю святого Мартина, людей, котрі віддають пів плаща потребуючим.

Святий Дух тихо заохочує до великих справ.
Приклад святого Мартина є зразком для святих сьогодення, коли зустрічаємося з навалою людської слабкості: у світі, навколо нас, у собі.

Христос, котрий добре знає, що криється у людині, може зцілити всі наші рани і слабкості.
Милосердя Христове єдиний засіб проти зла і насилля. Милосердя перемагає силу диявола. Ненависть і зло закінчуються там, де є Милосердя», – з такими словами до вірників звернувся Архієпископ Егера Чобо Терняк. Егерська Архієпархія є «бабусею» Мукачівськької дієцезії, адже від неї свого часу була відділена Сатумарська дієцезія, частиною якої колись була територія сучасної Мукачівської дієцезії.
За гарною традицією, під час урочистості святого Мартина, єпископ – ординарій вручає нагороди за служіння Церкві і людям. Цього року відзнаки отримали Фегир Ференц, директор «Карітас Святого Мартина», Липчей Сільвія, катехитка з Хуста, Решетар Тетяна, редактор газети «Світло», редактор сайту Мукачівської дієцезії, райник Геді Ірина, органістка з Берегова.
Нехай Господь буде прославлений!