Він посилає нас, щоб ми ішли у цей світ і несли Євангеліє

Як овець поміж вовків
Проповідь: о. Іреней Погорельцев ОР

14 липня 2023. П’ятниця ХІV тижня Звичайного періоду
ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 10, 16-23
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм Апостолам: «Ось Я посилаю вас, як овець поміж вовків. Тому будьте мудрі, як змії, і невинні, як голуби. Стережіться людей, бо видаватимуть вас на суди і по своїх синагогах будуть вас бичувати; поведуть вас заради Мене до володарів і царі в для свідчення і їм, і язичникам. Коли ж видаватимуть вас, не журіться, що і як казати: дасться вам в ту годину, що казати, бо не ви будете говорити, а Дух Отця вашого, котрий говорить у вас. Брат брата видаватиме на смерть і батько дитину; і повстануть діти проти батьків, і вбиватимуть їх. Вас будуть усі ненавидіти за Моє Ім’я, але хто витерпить до кінця, той буде спасенний. Коли ж будуть вас пересліду­вати в цьому місті, втікайте до ін­шо­го. Воістину кажу вам: не встигнете обій­ти ізраїльських міст, як прийде Син Людський».

Посилаю вас як овець між вовків…
Як це прийняли апостоли?
Ісус збирає нас не для того, щоб забрати з цього світу.
Він посилає нас, щоб ми ішли у цей світ і несли Євангеліє

Ісус говорить: світ є злий, світ не є добрим. Однак він посилає нас, щоб ми перетворювали вовків на овець.
Будьте мудрі як змії і невинні як голуби. В чому полягає мудрість змії? Ми повинні берегти вчення Голови Церкви, Христа, проповідувати Його з мудрістю.

Ідіть проповідуйте Євангеліє цьому жонстокому світу, однак самі не будьте жорстокими, проповідуйте з мудрістю і не несіть зла з собою.