"Віра і Світло": дружба, зустрічі, Різдво - цінність кожного

«…Його ж ранами нас уздоровлено!» Iсая 53:5
«Віра і Світло» — міжнародний християнський рух спільнот, який об’єднує осіб розумово неповносправних, їхніх батьків та молодь-приятелів. Члени спільнот зустрічаються, щоб ділитися труднощами та радістю, святкувати та молитися, підтримувати одні одних, зростаючи у дружбі, вірі та любові.
В основі руху є віра в те, що кожна людина є цінною, має свою гідність і дари, якими може ділитися зі світом. Суть “Віри і Світла” – у будуванні дружніх стосунків з людьми з розумовою неповносправністю. Приятелі руху не є соціальними працівниками, волонтерами; не є тими, які служать сім’ям – вони стараються творити дружні стосунки з людьми з особливими потребами. Бо дружити – означає приймати, любити, проводити час разом, поводитись з іншим, як з рівним, просто бути.
Людей з особливими потребами у Русі називають “друзями”, а молодих людей, які творять з ними стосунок дружби, – “приятелями”.
У спільноті ДРУЗІ, люди з особливими потребами, знаходять прийняття, можуть реалізовувати себе як особистості, розвивати свої таланти, мати друзів.
БАТЬКИ заново відкривають красу своїх дітей, мають підтримку, можуть відчути, що вони не є відкинутими суспільством, а їхні діти – це не покарання, а великий дар для інших.
МОЛОДІ ЛЮДИ знаходять справжню дружбу, прийняття й можливість по-іншому подивитися на своє життя і світ навколо.
У кожній спільноті також є КАПЕЛАН, який допомагає спільноті духовно зростати у дусі любові й миру.
На Закарпатті є 4 спільноти «Віра і Світло»: тут один одного називають друзями, допомагають батькам, творять для них та їх дітей товариство, де є відпочинок, усмішки, дружба та любов.
Є добра традиція колядувати разом у спільноті «Віра і Світло». Цього разу до Мукачева спільно колядувати, радіти і любити приїхали з Ужгорода, Тячева, Буштина, Хуста.
Про «Віру і Світло» на Закарпатті ділиться Альона Перец, віце-провінційний координатор спільноти «Віра і Світло» «Захід-(Закарпаття)»