Власний вибір веде до святості

Свята Маргарита Угорська: вибори, що ведуть до святості
Проповідь: о. Іреней Погорельцев ОР

18 січня 2024 року, Свята Маргарита Угорська

Історія народження і покликання святої Маргарити Угорської, пов’язана із захопленням Києва та планами хана Бату (Батия) на захоплення Європи у 1240-х роках.
Чому була дана обітниця Богові і що зупинило напад?
Авторитет батька чи авторитет Бога?
Чому особистий вибір завжди важливий?

Власний вибір веде до святості.
Наші маленькі вибори, коли вибираємо добро – ведуть до святості.

Для довідки (з Вікіпедії)
Про святу Маргариту Угорську: присвячена батьками Богові задля порятунку Угорщини від навали монголо-татар, домініканка, католицька свята. Була молодшою сестрою дружини краківсько-сандомирського князя Болеслава V Сором’язливого Кінги (Кунегунди) та великопольської княжни Йоленти, а через свого батька — племінницею знаменитої Єлизавети Угорської.
Маргарита є нащадком Великих князів Київських Володимира Мономаха та Ярослава Мудрого і праправнучкою української княжни Єфросинії, доньки Великого князя Київського Мстислава Великого. Рідна тітка короля Русі Юрія І.
Вона дотримувалась життя у суворій покуті з молитвами, довгими постами, важкою працею, самобичуванням. У неї проявлялись стигмати і містичні видіння.
Маргарита завершує свій земний шлях у 29 років. Єпископ, який відспівував її, помітивши, наскільки вона прекрасна по смерті, сказав оточуючим: «Не сумуйте по цій принцесі, тому що, схоже, її воскресіння вже почалося»