Жменя золота, розміром у твоє серце. Коментар до Євангелія Дня. о. Томаш Реш

Жменя золота, розміром у твоє серце. Коментар до Євангелія Дня. о. Томаш Реш

Ісус прямував до Єрусалиму і  розповів притчу про чоловіка шляхетного роду, який

ішов у далеку країну, щоб одержати царство і повернутися.  Очевидно, що Ісус говорив про Себе: Він та Людина, яка є найшляхетнішого роду, Яка  відправилася  у далеку країну,  щоб повернутися Царем.

Перед тим, як  Він повернеться (прийде вдруге), кожному зі своїх слуг дає міну.

Одна міна – це близько 570 грамів золота. Це  – жменя золота,  розміром у твоє серце.

 

 

Віддаш своє серце іншому  – взамін отримаєш десять сердець, любов десяти людей.

 

Якщо ти не готовий віддати своє серце на 100% – отримаєш любов п’яти людей! Але отримаєш!

 

Якщо кажеш: « Пане, я тримав віддам  своє серце лищ для Тебе,  а не для тих грішників! Я ж  набагато кращий за них, я – порядний, я – справедливий, а не як вони!»

 

Господь  скаже: «Ти справді так вважаєш?  Чому ж ти не віддав їм своє серце? Якщо ти знав, що Я –  суворий, ти мав все зробити для того, щоб любити своїх братів і сестер! Цю  найважливішу  Я дав вам: любіть один одного так, як Я вас полюбив!»

 

Хто володіє твоїм серцем? Якщо не Бог, то хто є його господарем? Диявол і смерть?

«А тих моїх ворогів, які не хотіли, щоб я царював над ними, приведіть сюди і повбивайте їх переді мною»

Лякає, правда?

 

Любити інших не так легко. Не так легко віддати їм свої серця.

 

 

Побачити і відчути,  що інший не тому мене дратує, що він – поганий, чи злий, чи сварливий, а тому – що йому боляче…

 

Бог бачить всередині наших сердець.

 

Але зазирає туди не тому, щоб спостерігати. А тому, щоб зцілювати.

 

Христос сьогодні приходить до мене, щоб мене зцілити, і щоб я міг любити іншого.

 

Той, хто любить, отримує любов взамін.  Любов’ю однієї людини можна здобути цілий світ…

 

† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус розповів притчу, оскільки був близько до Єрусалима, і вони сподівалися, що ось-ось має об’я­витися Боже Царство. Тож Він сказав: «Один чоловік шляхетного роду пі­шов у далеку країну, щоби одержати царство і поверну­тися. Він покликав десятьох своїх слуг, дав їм десять мін і сказав їм: “Торгуйте, доки прийду”. Та його співгромадяни ненавиділи його і послали по­сланців слідом за ним, кажучи: “Не хочемо, щоби цей за­царював над нами!” І сталося, що, одержавши царство, він повернувся і звелів покликати до себе тих слуг, яким дав гроші, аби довідатися, що вони вторгували. Приходить перший і каже: “Пане, міна твоя принесла додатково десять мін”. І відказав йому: “Гаразд, добрий слуго, оскільки в малому ти був вірний, будь володарем над десятьма містами”. Прийшов другий, кажучи: “Пане, міна твоя принесла п’ять мін”. Сказав і цьому: “І ти будь над п’ятьма містами”. І ще один прийшов, кажучи: “Пане, ось твоя міна, яку мав я відкладену в хустині. Адже я боявся тебе, бо ти су­вора людина: береш те, чого не поклав, і жнеш те, чого не посіяв”. Каже йому: “Устами твоїми суджу я тебе, лукавий слуго! Ти знав, що я сувора людина, що беру те, чого не поклав, і що жну те, чого не посіяв. То чому ж не дав ти моїх грошей на стіл купцям? І я, повернувшись, узяв би своє з відсотком”. А тим, які стояли поряд, сказав: “Заберіть від нього міну і дайте тому, хто має десять мін”. І відповіли йому: “Пане, він же має десять мін!” “Кажу вам: Кожному, хто має, дано буде, а від того, хто не має, буде забране і те, що має. А тих моїх ворогів, які не хотіли, щоб я царював над ними, приведіть сюди і повбивайте їх переді мною!”» Сказавши це, Він пішов попереду, піднімаючись в Єрусалим. Слово Господнє.