Чи не загубили ми Бога у «традиціях» ? Торги зі злом та брак зусиль Проповідь о. Томаш Коза Sds

?Часто ми щось починаємо: і це – шанс заново подивитись на своє життя
У Євангелії чуємо про початок навчання Ісуса, перше здивування людей. Він навчає не так – не так як звикли, не як книжники і фарисеї

?Чи не звикли ми так до всіх святкувань, що Господа Бога у них уже нема: є традиція, завчені схеми, а Бога там уже нема?

?Господь завжди навчає нас наново

?Як ми звертаємось до Нього у молитві? Чи лиш просимо: «запишіть на Службу», «помоліться за мене», і … навіть не йдемо на ту Службу, і чекаємо.. а наші зусилля? А що ТИ даєш у такий час Господу?

Де є наша жертовність? Готовність разом молитися?

Про що ми просимо у молитві? Чи не є це дитячими забаганками: «дай те , дай інше»?

?Чи вміємо ми дякувати Господу?

?Ми любимо торгуватися. Часто торгуємось і зі злим
Ісус у сьогоднішньому Євангелії вражає радикальним ставленням до злого: замовкни і вийди! Ісус не робив йому катехезу, не пригощав кавою, не був толерантним – Ісус радикальний : так – так, ні-ні!
А чому ми торгуємося зі злим, закриваємо очі на гріх? Дозволяємо собі «трошки згрішити»: може трохи поосуджую, може трохи собі візьму, може десь закрию на щось очі…?

?Нехай наші серця відкриються наново на Господа. Ісус просто проголошує Божу любов: «Покайтеся і віруйте в Євангеліє». Стільки можливостей для вивчення Божого Слова, як у 21 столітті в історії ще не було

ЄвангелієМк 1, 21-28
† Читання святого Євангелія від Марка
В місті Капернаум, в суботу, увійшовши в синагогу, Ісус почав навчати. І дивувалися з Його вчення, тому що Він навчав їх як Той, хто має владу, а не як книжники.І якраз був у їхній синагозі один чоловік, одержимий нечистим духом, і він закричав, кажучи: «Що Тобі до нас, Ісусе Назарянине? Чи Ти прийшов вигубити нас? Знаю, хто Ти є — Святий Божий!»Та Ісус скартав йому, кажучи: «Замовкни і вийди з нього!»Тоді затряс ним нечистий дух і, закричавши гучним голосом, вийшов з нього. І жахнулися всі, так що запитували одне одного, говорячи: «Що це? Нове вчення з владою! Навіть нечистим духам наказує, і вони слухають Його!»І враз розійшлася чутка про Нього всюди, по всій Галілейській околиці.

Залишити відгук

Відправити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *