Ясність Хреста не затьмарюється темрявою. Слово єпископату України

ЄПИСКОПАТ УКРАЇНИ: «СКРІЗЬ, ДЕ ПАНУЄ ХРИСТОС, ПАНУЄ ЛЮБОВ, А НЕ ГНІВ І ПОМСТА»

Слово Конференції єпископату України до духовенства та богопосвячених осіб, вірян та людей доброї волі на порозі Великого Тижня.
Всечесні Отці та Богопосвячені Особи!

Улюблені Брати і Сестри!

Святий Йоан Павло ІІ багато років тому сказав: «І ми сьогодні знаходимося в самому центрі драматичної боротьби між «культурою смерті» і «культурою життя». Але ясність Хреста не затьмарюється цією темрявою – навпаки, на тлі неї Хрест сяє ще сильніше і чіткіше».

В цьому часі, коли ми входимо в переживання Великого Тижня, слова Святого Папи являються перед усіма нами як істина, яка супроводжує наше повсякденне життя протягом багатьох років, а особливо протягом кількох останніх тижнів. На українській землі смерть зіткнулася з життям. Ненависть обернулася проти миру.

Останні події розкривають справжнє обличчя агресора, який підняв руку на найбільш беззахисних, про що свідчать незаперечні докази у Бучі. Саме там, як і в багатьох інших місцях, ми знаходимо сліди геноциду, які свідчать про те ким насправді є ті, хто розпочав цю війну. Ті, що визнають себе християнським народом, своїми вчинками перекреслили Євангеліє, відмовившись від заповіді любові до Бога і ближнього. Тому на порозі Великого Тижня просимо опам’ятатися та засудити війну всіх, хто в Росії ще має почуття віри. Якщо ви хочете перебувати в науці Ісуса Христа, Спасителя і Відкупителя, ступіть на шлях миру. Відвернення від зла є єдиним шляхом до спасіння. Віра відкриває дорогу до святості, а її відсутність закриває цей шлях. Ми, католики України, звертаємося з цим закликом до російського народу. Не дозволяйте злу стати вашим божеством.

Натомість всіх віруючих в Україні просимо, щоб час Великого Тижня та Великодніх Свят був свідченням перемоги життя над смертю. І хоча Хресна Дорога українського народу триває кілька тижнів, в деяких регіонах вже вісім років, а в багатьох місцях відбулася справжня Голгофа, дивімося в майбутнє з надією на перемогу. Це на нашій стороні правда.

Ми не лише солідарні з усіма, хто пережив страждання і смерть, ми справді страждаємо разом з вами, вбачаючи в вас своїх братів і сестер. Бо ми одна сім’я, яка поділяє між собою тягар жорстокості війни.

Користуючись нагодою, хочемо подякувати всім віруючим у всьому світі, які приходять нам на допомогу. Це справжнє свідчення любові до ближнього. Ми дякуємо всім, хто відкрив свої домівки для стількох тисяч біженців. За все це ми дякуємо всьому світу на руки Папи Франциска, відновлюючи наше запрошення його до України.

Ми з гордістю відзначаємо велику відданість і мужність, з якою наші Збройні Сили захищають Батьківщину. Вашим героїзмом захоплюються люди з усіх куточків світу. Ваші вчинки формують моральний дух всього Народу. Надзвичайно важливою є також праця всіх державних служб, медиків, волонтерів, благодійників, які своїм служінням наближають перемогу над агресором.

Ми дякуємо вам всім за це і молимося за вас.

Насамкінець просимо всіх пам’ятати в цей важкий час, що скрізь, де панує Христос, панує любов, а не гнів і помста. Перемагає життя, а не смерть. Перемагає згода, а не ненависть. Нехай Великодній час стане для всіх нас царюванням Христа, бо в Ньому і через Нього приходить перемога життя над всілякою ненавистю. Тому, сповнені віри, постійно просімо про мир і воскресіння України до вільного життя.

Благословляємо вас з усього серця, постійно перебуваючи на молитві.

Ваші Єпископи

9 квітня 2022 року
№ 19 / 2022

Залишити відгук

Відправити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *